sondaże – czy im wierzyć?

Na Facebooku stworzono „prawybory” a ich wynik jest zastanawiający. Kilka dni temu (25 maja) opublikowano wyniki.

Zastanawiający jest znakomity wynik JKM i dość słaby JK. Wynik BK jest w granicach błędu statystycznego zgodny z pozostałymi sondażami.

O co tu chodzi? Czy jest to kwestia doboru próby, czy ktoś może manipuluje a może fałszuje wyniki?

Rozumiem, że różnice kilku punktów procentowych to jest norma i błąd statystyczny, ale 20 punktów? Toż to różnica kosmiczna!

Do niedawna byłem gorącym zwolennikiem JKM i UPR, ale po kilku kontaktach z ludźmi otaczającymi JKM już mi przeszło. Mam wrażenie, że wiele osób ma podobne doświadczenia, tym bardziej dziwi mnie niesamowity wynik JKM.

Jeden komentarz

  1. Nie ma w tym nic dziwnego – JKM od zawsze jest najpopularniejszy w Sieci, bo Sieci używa głównie młodzież nie skażona komuną. Ja, choć też mam różne doświadczenia z otoczeniem JKM, nadal go popieram. To, że jest otoczony agenturą, stanie się ważne, gdy zdobędzie władzę, na co się nie zanosi. Ale nawet otoczony agenturą, będzie bardzo pożyteczny i potrzebny jako poseł. A żeby został posłem powinien teraz, w wyborach prezydenckich, dostać więcej niż 3% – to będzie cholerny sukces, którego nie da się mediom przemilczeć. A gdyby dostał 5%, to WIP ma raczej pewną reprezentację jakichś 20 posłów w wyborach parlamentarnych – nawet jeśli połowa z nich będzie podstawiona przez różne wraże agentury to i tak będzie to pożyteczne. Ci agenci i tak będę robić wszystko co im JKM każe, bo nie opłaca się jeszcze w takiej sytuacji im ujawniać stawianiem się, a więc JKM będzie dysponował siłą 20 głosów w parlamencie.

    Póki co napisałem taki manifest wyborczy: http://gps65.salon24.pl/185389,jkm-sokrates-polityki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.