Dropbox

Pewnie wiele osób potrzebuje mieć narzędzie, dzięki któremu będą mogli synchronizować sobie pliki pomiędzy komputerami. Na przykład mają komputer w domu i w pracy. Albo chcą mieć możliwość przekazania plików swoim znajomym. Dotychczas pliki wędrowały przez pocztę albo pendrajwa. Teraz można zrobić to wygodniej.

Jest dostępna usługa Dropbox, polegająca na tym, że instalujemy sobie na komputerach odpowiednie oprogramowanie, zakładamy konto i w zasadzie nie musimy się kłopotać o nic więcej. Na naszym koncie zostaje stworzony katalog dropbox  i odpowiednie oprogramowanie zadba o synchronizację tego katalogu pomiędzy komputerami. Oprogramowanie jest dostępne dla Win, Linux oraz Mac.

Możemy też udostępnić podkatalogi innym użytkownikom i wtedy będziemy mieli wygodne narzędzie, dzięki któremu możemy mieć zawsze aktualny plik nawet jeżeli druga osoba go zmieni.

Usługa jest bezpłatna, jeżeli używamy konta do wielkości 2 GB, konta o większych pojemnościach są już płatne.

A najważniejsze! To działa!!! Sprawdzałem!

2 komentarze do “Dropbox”

  1. ..oops…nie skończyłem tag’a 'a href’ i prawie cały tekst wszedł do linka – a miało być http://www.TeamViewer.com/pl/

    ps – Bogdanie przydałaby sie niekiedy możliwośc edytowania swoich wpisów(czy choćby podejżenia swego wpisu z wstawionymi tag’ami, linkami przed ostatecznym zatwierdzeniem)

  2. Nie mam zaufania do licencji „lifetime”. poza tym w dropboksie mogę wydać 10$ miesięcznie za 50 GB, czyli 120 rocznie. Co daje mi po mniej więcej 10 latach koszt licencji TeamViewer. Żaden biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.