Archiwa
Kategorie

Kongres PiS

Kongres PiS zakończył się. Żegnamy go z łezką w oku, ale nie jest to łza żalu.

Rozdokazywany Wódz w otoczeniu aniołków wyglądał prześlicznie. Grzywka ładnie ułożona, buźka uśmiechnięta i opalona, garniturek dopasowany. Do tego gestykulacja wreszcie nieagresywna.

Jeszcze widać, że Wódz musi się do tego wizerunku przyzwyczaić, że wizerunek źle leży jak źle skrojony garnitur. Jeszcze usteczka zaciśnięte jak dawniej a wzrok nie pasuje do słów i gestów. Ale niedługo będziemy mieli odmienionego, pięknego, w pełni medialnego Wodza.

Trochę bym się poczepiał do wizerunku. Rękawki ciut za długie i krawacik przekrzywiony, ale może czepiam się. Nikt nie jest doskonały, a rozmiarek garniturka trudno dopasować na rozmiarek personki.

Jestem zafascynowany przemianą.

Tyle czasu Wódz nie przyjmował do wiadomości, że traci notowania przez niechlujny wygląd, agresywną postawę i nieudolną gestykulację. Nagle nastąpiła przemiana, przełom. Z brzydkiego kaczątka wyłania się piękny łabędź. Hmmm. Akurat to brzydkie kaczątko dobrze tu pasuje. Ciekawy jestem cóż się takiego stało? Może obejrzał stare Kabarety Starszych Panów?

Wódz zaczął ciężko pracować nad zatarciem nieprzyjemnych skojarzeń, które się za nim ciągną. Niestety pamiętamy: PC, Telegraf, współpraca w Wałęsą potem alians z Lepperem i Giertychem, wyczyny Ziobry, konflikty wewnątrz partii, usuwanie współpracowników z osobowością, cele uświęcające środki. Nie da się ukryć, że nie są to piękne karty. Trzeba będzie jeszcze wiele pracować, żebyśmy zapomnieli grzechy przeszłości.

Nie rozumiem, jak teraz Wódz może krzyczeć „zero tolerancji dla przestępców”, kiedy jeszcze nie tak dawno wziął do rządu Leppera? Jak może mówić o uczciwości w polityce po „oszczędnym gospodarowaniu prawdą” Giertycha?

Może to są dzisiejsze standardy „nowoczesnej prawicy”? Schizofreniczne łączenie przeciwności? Jeżeli nie da się czegoś uzasadnić to może przemilczymy albo zrzucimy na wrogą propagandę? Historia uczy, że jest to rozwiązanie na krótką metę. Ale historia również uczy, że nikogo niczego nigdy nie nauczyła. Cóż…

Całkiem niechcący (a może chcący) Janusz Palikot zapewnił oprawę medialną. Wszyscy biegali na kongresie i szukali Palikota w kobiecym przebraniu. Cyrk jakich mało 🙂 Wszyscy dziennikarze zbiegli się jak sępy do padliny i czekali na skandal.

4 odpowiedzi na „Kongres PiS”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.