Czy prezydent reprezentuje wszystkich Polaków?

Środowisko byłych i obecnych członków NZS postanowiło uczcić rocznicę ponownej rejestracji Związku. Rozesłano zaproszenia, w szczególności zaproszono Prezydenta Lecha Kaczyńskego. Prezydent, ustami jednego ze swoich urzędników, zaproszenie przyjął i łaskawie objął swym patronatem szykowaną imprezę.

Było świetnie aż do sierpnia tego roku, kiedy Prezydent łaskawie zaprosił członków na własną imprezę organizowaną z tej samej okazji. Rozumiem, że urzędnicy zaprzątnieci sprawami, niewątpliwie wagi państwowej, zapomnieli o takim drobiazgiu jak konflikt dat i imprez. Ostatecznie kto by się przejmował takim NZSem.

Sprawa w ogóle nie byłaby warta zainteresowania, gdyby nie drobiazg. Mianowicie na końcu podano, kto ma być odbiorcą zgłoszeń na prezydencką imprezę chodziło o Szefa Sekretariatu Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS Anetę Kordowską. A z innych źródeł wiadomo, głównym organizatorem i gwiazdą ma być Szef Klubu PiS – Przemysłw E. Gosiewski.

Jest to kolejna impreza organizowana teoretycznie przez Urząd Prezydenta a praktycznie przez PiS, gdzie głównymi gwiazdami są ludzie z PiS. Rozumiem, że Przezydent ostentacyjnie powiedział narodowi – ja to PiS. A reszta narodu może się bujać.

2 komentarze do “Czy prezydent reprezentuje wszystkich Polaków?”

  1. Pewnie jeszcze sporo takich niespodzianek dla ludu jest w przygotowaniu 🙂  Za jakiÅ› czas kolejne wybory i trzeba ludzi przygotować do stawiania krzyżyków w jedynie sÅ‚usznej kratce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.