wpływ kursów giełdowych z Wall Street na wydarzenia na świecie

Znowu na giełdzie dupnęło aż grom poszedł. Kolejne banki walą się w gruzy a FED drukuje dolary. Na dodatek jest finisz prezydenckiej kampanii wyborczej w USA. Czyli kryzys w pełni.

Teraz czekam na jakieś ciekawe wydarzenie na świecie. Zwykle tak bywa, że jak w USA jest kryzys wewnętrzny to zaraz „wydarza się” coś na świecie.

Amerykański rząd nie lubi, jak społeczeństwo jest zbyt długo zaniepokojone wewnętrznymi problemami. Społeczeństwo mogłoby zacząć robić coś nieodpowiedzialnego, na przykład zapytać, czemu ten kryzys powstał i czemu nikt mu nie zapobiegał przed jego wybuchem. Dopiero po krachach wszyscy, z rządem na czele, złapali się za portfele i głowy i zaczęli szukać rozwiązań. Gdzie był FED rok temu, dlaczego stopy procentowe były takie niskie? Dlaczego banki dawały kredyty ludziom, którzy ich brać nie powinni?
Te pytania mogą być bardzo niewygodne, więc powinno się coś zaraz zdarzyć. Już myślałem, że już się zdarzyło. Porwano turystów w Egipcie. Ale nie, nie było wśród nich amerykanów więc wydarzenie nie jest warte uwagi. Teraz pozostaje czekać, co będzie dalej. Aż strach się bać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.