Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej

Poziom publicznych dyskusji na tematy dowolne jest niesłychanie interesujący.

Najczęściej dyskutują barany, które nie mają zielonego pojęcia o temacie albo cwaniacy, którzy chcą coś ugrać kłamiąc w żywe oczy. Bo inaczej nie mogę zinterpretować wypowiedzi „polityków” z bożej łaski.

Jak to jest, że niektórzy hmm… politycy wypowiadają się z emfazą, że jakiś dokument zawiera coś, czego tam nie ma?

Weźmy pierwszy przykład. Minister Fotyga przekonywała w czasie jednego z wywiadów, że w Karcie „są postanowienia, które mogą się odnosić do niemieckich roszczeń majątkowych w Polsce, które mogą się odnosić do moralności publicznej, prawa rodzinnego”.
Czy ta pani kłamie, czy rzeczywiście tak myśli? Dobra zagadka.

Niemieckie roszczenia majątkowe niby mogą zostać poparte artykułem nr 17 :

„Każda osoba ma prawo do władania, używania, dysponowania i przekazania w drodze spadku swego mienia nabytego zgodnie z prawem. Nikt nie może być pozbawiony swego mienia, chyba że w interesie publicznym, w przypadkach i na warunkach przewidzianych w ustawie, za uczciwym odszkodowaniem wypłaconym we właściwym terminie. Korzystanie z własności może podlegać regulacji ustawowej, jeśli jest to konieczne ze względu na interes ogólny. ”

Tu nie ma nic takiego, co by nie było wpisane w nasze ustawy!

Popatrzmy co Kościół Katolicki na pisze temat moralności:
„- Karta Praw Podstawowych, która na podstawie traktatu też ma obowiązywać w Unii, stwierdza, że małżeństwo nie musi być związkiem mężczyzny i kobiety”.
Rzeczywiście, słuszna uwaga. Ale w Karcie nie jest napisane również, że dopuszczalne są małżeństwa homoseksualne. Krótko mówiąc artykuł jest całkowicie neutralny!
Artykuł bowiem brzmi: „Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny są gwarantowane zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tych praw”

No to czego się czepia Pani Minister?

No i jeszcze jest zapis na końcu owej Karty Praw, że nie wolno interpretować rozszerzająco jej zapisów. Czyli nie wolno nic dopisywać ani przemilczać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.