Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej

Poziom publicznych dyskusji na tematy dowolne jest niesłychanie interesujący.

Najczęściej dyskutują barany, które nie mają zielonego pojęcia o temacie albo cwaniacy, którzy chcą coś ugrać kłamiąc w żywe oczy. Bo inaczej nie mogę zinterpretować wypowiedzi „polityków” z bożej łaski.

Jak to jest, że niektórzy hmm… politycy wypowiadają się z emfazą, że jakiś dokument zawiera coś, czego tam nie ma?

Weźmy pierwszy przykład. Minister Fotyga przekonywała w czasie jednego z wywiadów, że w Karcie „są postanowienia, które mogą się odnosić do niemieckich roszczeń majątkowych w Polsce, które mogą się odnosić do moralności publicznej, prawa rodzinnego”.
Czy ta pani kłamie, czy rzeczywiście tak myśli? Dobra zagadka.

Niemieckie roszczenia majątkowe niby mogą zostać poparte artykułem nr 17 :

„Każda osoba ma prawo do władania, używania, dysponowania i przekazania w drodze spadku swego mienia nabytego zgodnie z prawem. Nikt nie może być pozbawiony swego mienia, chyba że w interesie publicznym, w przypadkach i na warunkach przewidzianych w ustawie, za uczciwym odszkodowaniem wypłaconym we właściwym terminie. Korzystanie z własności może podlegać regulacji ustawowej, jeśli jest to konieczne ze względu na interes ogólny. ”

Tu nie ma nic takiego, co by nie było wpisane w nasze ustawy!

Popatrzmy co Kościół Katolicki na pisze temat moralności:
„- Karta Praw Podstawowych, która na podstawie traktatu też ma obowiązywać w Unii, stwierdza, że małżeństwo nie musi być związkiem mężczyzny i kobiety”.
Rzeczywiście, słuszna uwaga. Ale w Karcie nie jest napisane również, że dopuszczalne są małżeństwa homoseksualne. Krótko mówiąc artykuł jest całkowicie neutralny!
Artykuł bowiem brzmi: „Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny są gwarantowane zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tych praw”

No to czego się czepia Pani Minister?

No i jeszcze jest zapis na końcu owej Karty Praw, że nie wolno interpretować rozszerzająco jej zapisów. Czyli nie wolno nic dopisywać ani przemilczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.