Daty współczesnej historii

Obchodziliśmy kilka dni temu 11 listopada.

Zresztą diabli wiedzą czemu akurat ten dzień. Dlaczego dzień, w którym Józef Piłsudski otrzymał władzę wojskową jest jakiś szczególny? Chyba tylko Piłsudski to wiedział.

Przecież 7 października 1918 Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski. 25 października 1918 powołano pierwszy rząd, który był niezależny od zaborców. A 16 listopada Piłsudski powtórnie ogłosił niepodległość, tym razem już na arenie międzynarodowej.
Zakręcone to jak słoik majonezu 🙂


I świętujemy 11 listopada. Dlaczego właśnie ten dzień?????

Z historii współczesnej możemy świętować 4 czerwca (1989)- pierwsze prawie wolne wybory, 24 sierpnia (1989) utworzenie rządu Mazowieckiego, 22 grudnia (1990) pierwszy niekomunistyczny prezydent.

Ale nic nie świętujemy, cisza w temacie. Kaczyńscy nienawidzą Wałęsy, Wałęsa nie lubi Mazowieckiego, z Olszewskiego wszyscy się śmieją.

Czy kiedyś zaczniemy zauważać daty w historii?

Przecież  ludzie mojego pokolenia brali udział w tych wydarzeniach. Braliśmy udział w demonstracjach, strajkach studenckich, konspiracji. Dlaczego nie jesteśmy dumni z tego, że skręciliśmy kark wrednej komunie?  Przecież to my, Polacy, byliśmy najwredniejszym zarzewiem reakcji i rewizjonizmu. Solą w oku braci w Moskwie!

Zapomnieliśmy o tym, wytarliśmy z pamięci. W zawziętej walce politycznej niszczymy  pamięć naszych osiągnięć.

Bądźmy dumni z Polski!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.