Czemu polityk, który kłamie wygrywa

Dlaczego przeciętny wyborca, który słyszy od polityka, że trzeba zacisnąć pasa, zredukować pomoc społeczną, oszczędzać na finansowaniu służby zdrowia atychmiast głosuje na tego, który mówi będzie pięknie i bezproblemowo? Dlaczego ludzie chcą być oszukiwani?

Mamy służbę zdrowia taką jaką mamy, czyli kolejki do specjalisty w niektórych przypadkach sięgające kilku miesięcy, a nawet 3 lat (mogę pokazać miejsce z taką kolejką). I mimo wszystko politycy głosząc puste hasła na temat naprawy znajdują posłuch! A ci, którzy mówią, że trzeba ten cały system zaorać i posypać solą jakoś nie potrafią przebić się w sondażach. A doświadczenie uczy, że państwowa służba zdrowia może zmarnować każdą ilość pieniędzy.

No właśnie. Dlaczego lubimy jak ktoś nam opowiada bajeczki?

Premier z tryumfem oświadcza, że do systemu opieki zdrowotnej dosypano kolejne 7 mld zł. I wszyscy się cieszą i świętują. Ale w tym systemie to oznacza, że jest kolejne 7 mld do zmarnowania! Szpitale państwowe kilka razy były już oddłużane. I co? I nic! I nikomu nie przychodzi do głowy, że te 7 mld zł to są nasze podatki, które zostały nam zabrane. To nie są jakieś urojone, nierzeczywiste obiekty. To są nasze pieniądze!
Po co to się dzieje? Po to, żeby ktoś mógł sobie zafundować kampanię wyborczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.